A FAI – Nemzetközi Repülő Szövetség – F1-S jelzéssel új kis elektromos szabadon repülő kategóriát vezetett be, amelyet átvett a Magyar Modellező Szövetség is.

A legfontosabb építési előírása, hogy a  modellek fesztávolsága nem lehet nagyobb 36 hüvelynél. A segédmotorként funkcionáló kis elektromotor csupán 10 másodpercig működhet.

A kategória  első országos bajnokságát augusztusban Földesen rendezték meg. A Balassagyarmati Modellező Egyesület versenyzője, Gere József csupán egy másodperccel szorult le a dobogó legfelső fokáról. Klubtársa Szakács László lett a harmadik, még Geréné Unterwéger Erzsébet végzett a negyedik helyen. Ezzel az eredménnyel a Balassagyarmatiak megnyerték a csapatversenyt.

(Fotónkon a győztes csapat: Szakács László, Gere József, Geréné Unterwéger Erzsébet)