Újabb szép sikert ért el Vályi Gergő, a honi sportmászás egyik legnagyobb ígérete.

Többszörös magyar bajnok, nemzetközi kupasorozat győztese, városunk jó tanuló jó sportolója a Balassi Bálint Gimnázium 14 éves diákja, aki újabb rangos szerepléssel adott hírt magáról.

A hétvégén az ausztriai Graz adott otthont az ifjúsági boulder (alacsony, kötéllel nem biztosított mászás) Európa Kupának. A kontinens 62 versenyzője között indult a magyar címeres mezben Vályi Gergő is.

A versenyzőknek az első napon 8 selejtező utat kellet kimászniuk és az első 10 versenyző jutott döntőbe. Gergő mind a 8 utat kimászta és másodikként jutott döntőbe. Másnap került sor a döntőre, ahol 4 döntő utat kellett a versenyzőknek megmászniuk. Gergő a döntő utakat is kimászta és csak próbaszámmal előzte meg a luxemburgi sportoló, így ezüstérmet vehetett át a nívós viadalon.

Ez is siker történelmi pillanat volt, mivel magyar mászó az elmúlt években nem volt dobogós nemzetközi versenyen.

Gergő elégedett ezüstös szereplésével, és folytatja a felkészülést a május végi, Szófiában megrendezésre kerülő Európa Kupára, majd az olaszországi Ifjúsági Világbajnokságra.