A Vitalitás SE ifjú kajakosai a hétvégén Nőtincsen az Eszkimó-Indián Játékokon szerepeltek szép sikerrel.

Az erős mezőnyben a gyarmati fiatalok nemcsak a kajakos tudásukat mutatták meg, hanem futniuk, célba dobniuk és 30 másodpercig húzódzkodniuk is kellett.

A Vitalitás ifjú versenyzői igazán kitettek magukért, 8 éremmel tértek haza és mindenki arany minősítést kapott.

Az érmeket az élő legenda, Wichmann Tamás, a kilencszeres kenu világbajnok adta át.

A gyarmati kajakosoknak idén ez volt a második versenyük vízen. A szakvezetés bizakodó, hiszen a győri Graboplast Maraton Magyar Bajnokságról is éremmel (párosban Kecskeméti Kamilla-Siket Flóra 3. lett) tértek haza és szinte mindenki pontszerző helyen futott be.

A nőtincsi eredmények: Ódor Barni 1. hely, Kruj Benedek 3. hely, Siket Flóra 3. hely, Jámbor Versény 3. hely, Kenyeres Csanád 5. hely, Kecskeméti Kamilla 5. hely, Pesti Anna Rozália 5. hely, Stoch Barnabás 6. hely.

Dicséretesen helyt állt: Gáspár Levente, Pénzes Balázs, Antalicz Botond, Széles Gergely, Kruj Fruzsina.

A verseny több helyszínen folyt, így szükség volt egy jól összehangolt csapatmunkára, a szülők és az „idősebb” csapattársak személyében.