A hétvégén Balassagyarmaton került megrendezésre a Vitalitás Sportegyesület szervezésében a XIX. Nógrád Megyei Fekvenyomó Bajnokság.

A korábbi évekhez képest némileg szerényebb nevezői létszám jött össze, de a verseny hangulatra és a színvonalra így sem lehetett panasz. Remek versenyt láthattak a Vitalitás Sportcentrumba kilátogató érdeklődők.

A résztvevők idén is 5 korcsoportban versenyeztek és 3 új megyei csúcs beállítás történt. A verseny célja volt, hogy felmérési lehetőséget biztosítson az egyesületeknek, egyéni indulóknak, valamint a megyei bajnoki címek eldöntésre kerüljenek. A megmérettetésen bárki elindulhatott, aki betöltötte a 14. életévét.

Férfi abszolút kategória versenyében 1. helyen végzett Filkor Lajos (egyéni induló Szécsényből.), 2. Honti Attila (Vitalitás SE) és a 3. Ódor András (Vitalitás SE) lett.

Női abszolút kategória versenyében 1. Ulveczki Edina (Vitalitás SE.), 2. Csábi Dorka (Vitalitás SE) és a 3. Halaj Liza (Vitalitás SE) lett.

A verseny színvonalas lebonyolításához nyújtott támogatást Balassagyarmat Város Önkormányzata.