Megismétlődik a két évvel ezelőtti felejthetetlen sportsiker: idén májusban újra Balassagyarmatról rajtol Európa egyik legjelentősebb kerékpáros viadalának legkeményebb szakasza.

A Tour de Hongrie az elmúlt években a kontinens egyik legfontosabb versenyévé nőtte ki magát, a  sportcsatorna élő közvetítéseit tízmilliók követik figyelemmel szerte Európában, ezért is jelentett akkora elismerést városunknak, amikor 2019 júniusának egyik verőfényes napján otthont adhattunk az egyik szakasz rajtjának.

A nem mindennapi sportsiker megismétlődik!

Egy hónappal ezelőtt Csach Gábor polgármester hivatalában fogadta a Tour de Hongrie szervezői vezérkarát, a háttérben tovább folytak az egyeztetések, mára pedig bizonyossá vált a gyarmati szerepvállalás.

Balassagyarmat tehát 2019 után újra rajtszínhely lesz, méghozzá az úgynevezett „királyfutam”, vagyis a legnehezebb szakasz startpisztolya dördül el városunk főterén május közepén.

A részletekről folyamatosan tájékoztatjuk kedves olvasóinkat.