A Zártkerti Program 2021. évi pályázatán városunk 20 millió forintot nyert, amelyből a Homoki Szőlő útjai is korszerűsítésre kerülnek.

Minden eddiginél nagyobb kerettel hirdették ki júliusban a 2021. évi Zártkerti Program pályázati felhívását, melyre önkormányzatok nyújthattak be támogatási kérelmet. Támogatást igényelhettek útfelújításra, vízvételi hely kialakítására, villamoshálózat kiépítésre, vadgazdálkodás fejlesztésére és területrendezésre.  A pályázat keretösszege idén 5 milliárd forintban lett megállapítva.

Városunk önkormányzata is nyert az Agrárminisztérium Zárt Kert fejlesztési pályázatán. Ennek köszönhetően 20,1 millió forintot fordíthatnak a Homoki Szőlő földútjainak stabilizálására és a közút létesítésére. Így a korábbi felújítások mellett újabb közel egy kilométer hosszú út kerül majd helyreállításra.