A Legbátrabb Város is mozgásba lendült a világszerte népszerű sporteseményen.

A Kihívás Napja a szabadidősport évente megrendezésre kerülő legfontosabb eseménye, amely 1982-ben indult Kanadából hódító útjára. Hazánkban 1991 óta tart a vetélkedés a legsportosabb címek elnyeréséért minden év május utolsó szerdáján. Az esemény célja évről évre a mozgásra, sportolásra és az egészséges életmódra való ösztönzés.
Városunkban is sok mozgással, örömteli sportolással, ötletes- színes erőpróbákkal, közös küzdéssel és sportjátékkal valósult meg a közösségépítő program. A kezdeményezéshez a helyi iskolák és óvodák mellett a város intézményei is csatlakoztak, hogy Balassagyarmat legyen hazánk legsportosabb települése. A programra többek között városunk önkormányzati hivatala is nevezett.

A köztisztviselők a városháza udvarában Tóth Kata sportreferens irányításával végeztek sportgyakorlatokat, ezt követően pedig vidám hangulatú játékos sportvetélkedőn vettek részt.