Karinthy-est Sinágel Józseffel

2026. máj. 28.

Ki kérdezett? Karinthy Frigyes élete és munkássága Sinágel József előadásában pénteken az Artériában.

Az Artéria Galéria szeretettel várja az érdeklődőket Sinágel József Karinthy Frigyes (1887-1938) író, költő életéről és munkásságáról szóló előadására az Artéria galériába május 29-én, pénteken 18 órakor.

Karinthy fiatalon, szinte gyerekfővel kezdett írni, és tizenöt éves korában már egy hosszabb műve, a Nászutazás a föld középpontja címmel megjelenik a Magyar Képesvilág című lapban. Néhány zsengéjét leszámítva rendszeresen publikál, ekkor kerül kapcsolatba Kosztolányival. Pályájának természetes indulása volt az irodalmi karikatúra. Az irodalom lehetőségei érdekelték: hogyan írnak az írók és hányféle módon lehet írni. Paródia sorozata voltaképpen az irodalom lehetséges formáinak végig próbálása és leleplezése – írta róla Babits.

Karinthy az első, igazi humorista a huszadik század magyar irodalmában – számára a humor látásmód, alapállás, szemlélet: a groteszk minden munkájában jelen van. Karinthy a gondolat kifejező eszközévé emelte a humort; irodalmi rangot adott ennek a szemléletmódnak. Na de nem csak derűs perceket élhetünk majd meg… Tartalmas, nívós, érzelemteli előadásra számíthatunk Sinágel József garantáltan remek előadásában.

Időpont: 2026. május 29. péntek 18 óra

Helyszín: ARTÉRIA művészeti galéria Balassagyarmat, Balassa utca

Belépőjegy: 3000 Ft

Helyfoglalás ajánlott! A galéria befogadóképessége 22 fő.

arteria@arteriagaleria.hu 06 20 216 3328 facebook üzenet

Legújabb cikkek

Programok