Egy nemes adakozásnak köszönhetően avatták fel az első magyar főápolónő portréját a NVSzC Szent-Györgyi Albert Technikumban.
Az 1848–49-es szabadságharcban a tábori kórházak főápolónőjét, a legelső katonakórházak szervezőjét, Kossuth Zsuzsannát ábrázoló festményt helyeztek el a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Technikum második emeleti, négy egészségügyi demonstrációs terme előtti galériában.
Szrenka Anikó, az intézmény igazgatója elmondta: „a 11.A osztály egyik tanulója, Veres Bence, aki a III. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Versenyen 2. helyezést ért el, nagypapája által nagy örömet szerzett nekünk. Ajándékba kaptunk ugyanis a Magyar Ápolási Egyesület Nógrád Vármegyei Szervezetétől egy Kossuth Zsuzsanna portrét, Simon N. Veronika alkotásának reprodukcióját, amelyet Koncz Ildikó az általa létrehozott győri Paál László szakkör fiatal tehetségeivel készített el.”

A Kossuth Lajos legfiatalabb húgát ábrázoló portrét ünnepélyes keretek közt leplezték le, majd avatták fel az iskola diákjai, tanárai és a megjelent vendégek.
Az ünnepélyes avatón Veres Bence, a 11.A osztályos tanuló méltatta a festőművész munkásságát, majd Bíró Szilvia tanárnő felolvasta a híres Levél az ápolónőhöz című művet. Az eseményen online csatlakozott Koncz Ildikó, aki elmondta, hogy a portré célja, hogy Kossuth Zsuzsannának emléket állítson, hiszen ő volt az 1848–49-es szabadságharc tábori kórházainak főápolónője és Kossuth Lajos testvére.

A festmény átadásával kapcsolatosan Szrenka Anikó intézményvezető is méltatta Kossuth Zsuzsanna életútját, és elmondta, hogy az iskola mindig is kiemelt figyelmet fordított a Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Versenyen való részvételre, amelyen diákjaik rendre sikeresen szerepelnek.
Sümegi fotók
