Úszósiker: Éremeső hullott a Vidomusz testvérekre

2026. ápr. 17.

Szép sikerekkel koronázták meg a Gödöllőn megrendezésre került II. MATE – GEAC Kupát a BSE Palóc Farkasok Úszószakosztály színeiben indult tehetséges úszópalánták, Vidomusz Dóra és Zsófia. Az úszás utánpótlás nagy reménységei ezúttal hét érmet zsebeltek be, ezzel egyesületüknek az előkelő 12. helyet szerezték meg, ráadásul Zsófia kimagasló eredményeinek köszönhetően az Országos Cápa Bajnokságon is képviselheti egyesületét.

A BSE Palóc Farkasok Úszószakosztály két versenyzővel vett részt a II. MATE – GEAC Kupán Gödöllőn. A Vidomusz testvérpár népes mezőnyben állt rajtkőre. Zsófi és Dóri 100 méter pillangón, 100 méter háton és 100 méter gyorson is indult, illetve Dóri még 100 méter mellben is medencébe ugrott. A 100 méter pillangón mindketten a dobogó legtetejére állhattak fel a saját korosztályukban. 100 méter háton Zsófi a 2013-as korosztály harmadik, Dóri a 2017-es korosztály második helyén végzett. 100 méter gyorson Zsófi és Dóri is a második helyen ért célba korosztályukban, míg 100 méter mellúszásban Dóri szintén másodikként érintette meg az időmérő falat.

Összegezve: Dóra egy arany és három ezüstéremmel, míg Zsófia egy arany, egy ezüst és egy bronzéremmel tért haza Balassagyarmatra a verseny végeztével.

Eredményeik igazi elszántságról, kitatásról mesélnek. A 23 egyesület közti pontversenyében a balassagyarmati sportegyesület a 12. helyet szerezte meg a lányoknak köszönhetően. Ráadásul a verseny egyúttal az OB-szintek megszerzéséről is szólt, ezt Zsófi három számban is elérte, így indulhat az Országos Cápa Bajnokságon is.

Felkészítő edzők: Szabó Eszter, Petruska Lázló és Csizmarik Bence.

Legújabb cikkek

Programok